8 mar 2016

Każde ogrodzenia plastikowe są nieodłącznym składnikiem każdej posiadłości.


Ogrodzenia plastikowe zdobywaja Polskę!

Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez parkanu czy ogrodzenia. Żeby można się było dostać na teren własnej posesji niezbędna jest bramka wejściowa a także brama wjazdowa.
Rozumie się samo przez się że bramy a także furtki ogrodzeniowe powinny być solidnie wykonane ponieważ narażone są na znacznie większe obciążenia niż pozostała cześć sztachetki z PCV na plot i furtkę ze sztachet. W związku z tym jakie powinny być furty a także bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle szeroka ażeby umożliwiała swobodne przejście bez przeciskania się.Furta powinna również gwarantować przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się że furta naszego ogrodzenia powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo lub lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe na ogół są zamontowane ponad murkiem bramka winna znajdować się trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby balaski plastykowe na plot i furtę sztachetowa było równej wysokości.

Przy wyborze balustrady PCV na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna czy tez rozwierana. By uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się uwzględnić fakt że sztachetki PVC
przy bramie powinno być na tyle długie aby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, chociaż przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama wjazdowa i furta ma być wykonana. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani obrysem ani materiałem od reszty ogrodzenia aby plot z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachetek wyglądało jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do wypełnienia bramy bądź furtki).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.